מוצרים בסל שלך
 
שיתוף חברים
FacebookTwitter


בובימה שתי מילים שחוברו יחדיו בובה+ בימה.  
הכל התחיל בשנת 2001 כשבני היה בן שנה. החלטתי שהפעם הוא לא ישחק יותר בצעצועי פלסטיק שנשארו משתי אחיותיו.

לא יכולתי להביט יותר בברביות האנורקסיות בכל הציוד הנילווה להם ובשאר הדברים הנוצצים המכניים והאלקטרונים. חיפשתי פשטות ומשהו לא מנוכר. כמי ששנים עוסק בתיאטרון בובות ומאוד מחובר לתחום , חיפשתי צעצועים פשוטים שנעים לגעת בהם שקל להתחבר אליהם. כך התוודעתי לעולם צעצועי העץ.

במשך שלש שנים חיפשתי כל מידע בנושא, נסעתי בעולם וביקרתי בעשרות תערוכות, פגשתי מאות יצרנים, אנשים מעניינים ומיוחדים שמייצרים צעצועי עץ. כמעט אצל כולם ראיתי אהבה לנושא.

לאחר מכן הכנתי לי רשימה של  צעצועים ואמרתי לעצמי את זה אני רוצה
צעצועים כאלה אני רוצה להביא לארץ, הייתי רוצה שכל ילד יוכל לשחק בצעצועים כאלה. האמנתי שכשם שאני הצצתי ונפגעתי. זה יכול לקרות לכל אחד.

כל מה שצריך זה להיפגש עם הצעצועים ואם עדיין פועמת בך נשמה של ילד אז היא תתעורר. זה פשוט יקרה מעצמו. ממש כמו בהתאהבות.
כך התחיל הרומן שלי עם עולם צעצועי העץ.

בתחילה בחנות קטנה ברח' גאולה בחיפה וזה התפתח עד לשש חנויות בשנת 2012. מעסק קטן ואינטימי נהפכתי פתאום למשהו יותר גדול, מפחיד מעט, שדורש אירגון וניהול שלא היכרתי.
אך למרות הכל אני לא וויתרתי על האינטימיות שבביקור בחנות. אצלינו מותר לגעת בדברים , מותר לשחק בצעצועים ומותר להתרגש ואין זה משנה בן או בת כמה את/ה.

בשנת 2012 לאחר שינויים רגולטורים של 'מכון התקנים' נאלצתי לסגור 5 חנויות מהסיבה הפשוטה 'מכון התקנים' הישראלי בהסתמכו על חוק משנת 1953 סירב להכיר בבדיקות הבינלאומיות של צעצועים והשית על כל ייבוא עלויות שלא איפשרו לי להגיע למחיר מטרה. 'מחיר המטרה' מבחינתי הוא מחיר מוצר שגבוה עד 30% ממחירו ב'אמאזון' זאת בשל תוספת מע"מ ועלויות שילוח.
 
במשך למעלה מארבע שנים השקעתי מאמצים ואנרגיה לשנות את החוק שלעניות דעתי אין לא קיום במדינה מודרנית. לאחרונה שר הכלכלה והאוצר הבינו את הצורך בשינוי וקיימת כוונה לשנותו עד לסוף השנה.


כעת נותרה לי חנות אחת בחיפה 'מרכז אומנות' קסטרא.

מי שכבר ביקר פעם בחנות יודע על מה אני כותב.  מי שלא ביקר מוזמן לעשות זאת.
החנות פתוחה כל יום בין השעות 10:00 ל20:00 ורוב הזמן אני אישית נמצא במקום.
אני מאמין שילדים ומבוגרים לא אמורים להרגיש ניכור מהצעצועים.
אני מאמין שכדי לאהוב משהו צריך להיות קרוב אליו, להכיר אותו, לגעת בו, לחוש אותו ולהפעיל עליו את כל החושים ממש כמו אהבה חדשה. זה מתחיל במבט וממשיך במגע. 


 
 'קסטרא' מרכז אומנויות חיפה. 

 רח' פלימן  8 טל' 
04-8500647              

kastra 12 fliman tel-972-4-8500647

איך מגיעים?
 
לייבסיטי - בניית אתרים