מוצרים בסל שלך
 
שיתוף חברים
FacebookTwitter 
דף הבית >> מתנות ליום הולדת >> דירה להשכיר- טרמוק- בקתת העץ
דירה להשכיר - טרמוק- בקתת היער – הסיפור המקורי
הסיפור דירה להשכיר נכתב בהשראת הסיפור TEPEMOK 'טרמוק' שפירושו ברוסית בקתת העץ. סיפור זה היה ועודנו אחד מסיפורי הילדים הפופלארים ברוסיה.
עכבר קטנטן טייל ביער, ליקט זירעונים במשך כל היום,  לעת ערב התעייף וחיפש מקום לינה, הביט סביבו ודבר לא ראה. אוי מה אעשה? חשב בליבו. דמדומי הלילה החלו לחדור מבעד לענפי העצים. אני חייב למצוא מקום לינה. מסוכן להיות ביער לבד. בעודו מהרהר ראה מול עיניו בית לא גדול ולא קטן ולבית דלת מצוירת. 'או הנה בית'. ניגש העכבר לבית ודפק על הדלת. בתחילה דפיקה חלשה . שום קול לא נשמע. המשיך העכבר לדפוק ולא שמע מאום. לקח ענף וחבט בדלת בחוזקה ועדיין לא נשמע שום קול. פתח העכבר את הדלת וראה בית מגורים ריק. חשב העכבר 'אם אף אחד לא גר כאן אקבע פה את ביתי.' נשכב העכבר על המיטה הקטנה שהייתה בקצה החדר , עצם עיניו ונרדם.
מחוץ לבית נשמע קול קרקור של צפרדע, 'קר לי' קררר לי.. מאוד'. אני חייבת למצוא מקום לגור בו.. הייתה זאת צפרדע שמנמנה שחיפשה בית לגור בו. 'הנה בית נחמד' אמרה לעצמה. ' מעניין מי גר כאן'? . דפקה הצפרדע על הדלת . 'טוק טוק מי פה גררר. ? . העכבר נעור משנתו וצייץ בקולו הדקיק . אני העכבר הקטנטן עכברון מחורון. גרתי כל חיי בחור ועכשיו מצאתי בית קטנטן'. ומי את ששואלת? אני הצפרדע הקרקרנית . אפשר לגור איתך? . בוודאי ענה העכברון יש כאן הרבה מקום. נכנסה הצפרדע לבית נשכבה על השטיח ונרדמה.   הביט העכברון בצפרדע ואמר בליבו 'מצאתי לי בית וגם חברה'. עצם את עיניו ונרדם אף הוא.
הרוח נשבה מחוץ לבית צמרות העצים נעו בקול חרישי כשלפתע נשמעה דפיקה חזקה בדלת. ניעורו הצפרדע והעכבר  משנתם ובקול עייף שאלו 'מי זה דופק בדלת?   'זה אני ארנבון מהירון' ענה ארנב לבנבן בקול מתנשף. ארנב- נשמע קולו של העכבר . כן ארנב . אפשר לגור איתכם? אני פוחד להיות בחוץ לבדי. – בוודאי קרקרה הצפרדע- יש כאן מקום לכולם. נכון השיב העכבר – יש מקום גם לך.
נכנס הארנב לבית החמים, מיד ניגש לארגז הירקות לקח גזר שמנמן והחל ללעוסו בקול צקצקוק. התיישב על השולחן במטבח ונרדם אף הוא.
-          אנחנו ממש חבורה- חשב העכבר בליבו. עצם עיניו ונרדם וכמוהו עשו הצפרדע והארנב .
לא עבר זמן רב ושוב נשמעה דפיקה בדלת. הארנב התעורר ראשון. 'מי זה? הוא שאל
אני שאולי השועל. נשמע קול מעבר לדלת. שועל – נשמע קולו של העכבר שהתעורר. כן שועל ולא אחר- ענה השועל. ממש שועל אמיתי?  שאלה הצפרדע הצפרדע. שועל שועלי. שועל ממש אמיתי. שועל זה מסוכן – אמר הארנב. 'לא ולא אני שועל בכלל לא מסוכן. שועל חברמן. שועל חמוד וקטנטן שרוצה לישון בבית חמים ונעים. – יש לנו מקום בשבילך- אמר העכברון . יש לנו מקום כאן לשועלים נחמדים ונעימים. בוא תיכנס אמרה הצפרדע. נכנס השועל אמר 'ערב טוב לכולם' טיפס בקלילות על הספה האדומה עצם את עיניו ונרדם תוך שהוא משמיע שריקה חרישית. 
המ... חשב העכבר בליבו. איזו חבורה מופלאה. צפרדע מקרקרת- ארנבון מתנשף ושועל שרקני. ממש מקהלה עליזה . עצם עיניו ונרדם.
או..אוו.   נשמעו מחוץ לבית יללות של זאב היערות או..או.. פקח הארנב את עיניו והעיר את השועל. שועל האם אתה שומע את היללות המפחידות? .. זאת מפלצת אמרה הצפרדע.
לא. אמר העכבר זה אולי שד.. לא אמר הארנב. זאת אולי מכשפה רעה. אז היא תטרוף אותנו? הביע העכבר את חששו. לא זה ולא זה. ענה השועל שכידוע היה ידוע בחוכמתו.
אז מי זה? שאלו כולם.
זה.. אמר  השועל זה הזאב.
זאב.. או.. הוא יטרוף אותנו.. הוא יאכל אותנו שלמים.. הוסיפו כולם בקול מפוחד.
האם גר מישהו בבית? נשמע קולו של הזאב מחוץ לבית. הקול לא היה מפחיד ולא היה צעקני. הוא נשמע שקט ורגוע.
-אנחנו גרים כאן. נשמע קולו של העכבר.
-מי זה אנחנו? שאל הזאב. 
כולנו ענתה הצפרדע- העכבר- אני- הארנב והשועל.
אפשר להיצטרף לחבורה?
ולא תעשה לנו שום דבר רע? שאל הארנב.
לא ולא.. אני יודע להכין סלט ירקות טעים ובריא. ואני מבטיח להכין כל בוקר סלט לכולם.
אז אתה יכול להיכנס. אמר השועל.
ניכנס הזאב לבית עלה מיד על הכורסא הרחבה שהייתה בסלון עצם עיניו ונרדם תוך שהוא נוחר נחירות שהרעידו את כל הבית. הביטו החיות בזאב ואט אט עצמו עיניהן ונרדמו.
רק העכבר חשב בליבו- איזה רעש והמולה אבל עדיף מלהיות לבד. 
 
בום. בום בום פם פם נשמעו דפיקות עזות על הדלת כל הבית רעד.  
כל החיות התעוררו משנתם בבהלה.
מה זה? שאלו הן אחת את השני.
אולי נפל עץ על הבית. אמר הזאב.
-          אוי ואבוי' אמר העכבר לא יהיה לי בית יותר.   
-          אני אצטרך לגור בביצה- קרקרה הצפרדע.
אני לא עץ גדול שנפל על הבית. נשמע קול המום בחוץ.
מי אתה? צייץ העכבר.
אני דב גדול ושמנמן . המערה שלי התמלאה במים ואין לי איפה לישון. אולי יש אצלכם מקום?
'בוודאי שיש' אמר הארנב. יש הרבה מקום. 
הביט העכבר סביב.. על הספה שכב השועל. על הכורסא הזאב הצפרדע על השטיח והעכבר על המיטה הקטנה.
איפה ישן הדב? הרהר בליבו.
הדב נכנס הביתה התרווח על הרצפה בין כולם ומיד נרדם. הצפרדע נצמדה לפרוותו החמה. הארנב ירד מעל השולחן והתחפר מתחת לזרועו, העכבר הזדחל מתחת לצווארו החמים , אפילו השועל התקרב ונצמד לביטנו. הזאב נתקנא בכולם ונשכב ליד הדב.
העכבר הקטנטן פקח את עיניו הביט בכל החבורה העליזה וחשב בליבו.
מצאתי לי בי נעים וחמים וגם המון חברים נחמדים. ולמרות הנחירות של הדב, צקצוק השינים של הזאב, השריקות של השועל, הנשיפות של הארנב והקרקור של הצפרדע עלה חיוך דק על שפתיו של העכבר והוא נרדם בשקט ושלוה.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד
לייבסיטי - בניית אתרים